NÁŠ BLOG

admin

BEST

BEST (Board of European Students of Technology) je mezinárodní studentská organizace působící na 82 technických univerzitách v 30 evropských zemích. V České republice je BEST zastoupen pouze na VUT v Brně jako program Akademického centra studentských aktivit (ACSA).

Hlavním cílem BESTu je pomoci studentům získat doplňkové vzdělání a to nejen jejich účastí na mezinárodních akademických kurzech, inženýrských soutěžích, konferencích, seminářích či programech pro volný čas, ale také organizováním těchto aktivit u nás v ČR. Hlavním pojítkem a motivací všech členů je takzvaný BEST spirit, jehož pilíři jsou především cestování, přátelství a touha učit se novým poznatkům. BEST spirit se nejlépe pozná během akcí, které jsou určeny pouze pro jeho členy. Student Beny díky nim v uplynulém roce procestoval mimo jiné Maďarsko, Estonsko, Slovensko, Německo, Rakousko, Švýcarsko a potkal desítky nových kamarádů ze všech koutů Evropy… a čeká ho víc!
Akademické kurzy pro studenty VUT v Brně probíhají ve čtyřech sezónách: jaro, léto, podzim a zima. Každého kurzu, který zpravidla trvá 7 až 14 dní a je vždy zaměřen na určité odborné téma, se může zúčastnit 20 až 30 studentů, kteří jsou pečlivě vybíráni podle svých motivačních dopisů. Ty posuzuje pořádající skupina BESTu na dané zahraniční univerzitě. Vybraní účastníci si platí pouze cestovní náklady, vše ostatní je hrazeno pořádající skupinou BESTu.

Inženýrské soutěže pořádané BESTem nabízejí širokou škálu seberealizace pro jednotlivce i skupinky studentů. Soutěže probíhají nejen na lokální úrovni, ale také na regionální či celoevropské. Zpravidla bývají štědře dotované a studenti zde mohou prokázat svou úroveň technických znalostí, kreativity, komunikace a týmové práce. Soutěžními kategoriemi bývají týmový design, případové studie či odborná debatní soutěž .
Naopak konference, které bývají většinou šestidenní, shromažďují nejlepší pedagogy a studenty z celé Evropy s cílem hledání nových a perspektivních cest pro vyšší vzdělání.
Stačí být studentem VUT v Brně a na kurz, či jinou akci, se pak můžete přihlásit na našich webových stránkách. Zde se zaregistujete, vyplníte přihlášku a připojíte motivační dopis. Před výjezdem ještě zaplatíte zálohu 1 500 Kč, kterou po návratu a vyplnění hodnotícího formuláře dostanete zpět.
Jelikož BEST úzce spolupracuje s mezinárodními společnostmi, nabízí studentům možnost vložit svůj životopis do databáze zvané BEST Career Support, ze které čerpají technicky zaměřené firmy spolupracující s BESTem. Student tak získá nové možnosti mezinárodního uplatnění.
Více informací najdete na mezinárodním webu organizace www.best.eu.org nebo na stránkách BESTu Brno www.best.eu.org/brno.

0 komentářů

Přidat komentář

*
*